Компании: | 3 580 |
Товары и услуги: | 254 |
Статьи и публикации: | 24 |
Тендеры и вакансии: | 5 |
Що впливає на урожайність? Чи достатньо вибрати дорогу селекцію? На скільки допоможуть відомі пестициди? - Відповіді на ці запитання знайшли сільгоспвиробники Дніпропетровської області на семінарах «Ефективні агротехнології: сучасний підхід, класичні постулати», що відбулись 4 та 11 грудня 2014 року. Організатором заходів виступила група компаній «Полетехніка».
Вовчок – найбільша загроза для соняшнику у південних регіонах
Першим виступив представник компанії LimagrainМихайло Можаренко і одразу звернув увагу на головну проблему південно-східного регіону – посушливий клімат і загрозу ураження соняшниковим вовчком. Хоча на сьогодні вже також уражені частково Кіровоградська і Харківська області. Відомо, що втрати від вовчку можуть складати до 100% урожаю.
«Враховуючи поширений у південних регіонах трьох-пільний сівообіг «подсолнечник-соняшник-семечка», - як зауважив Михайло, - «ризик загрози значно підвищується».
Головними засобами боротьби з вовчком є :
Раси вовчка в Україну попадають як із заходу, в першу чергу - Румунії, так і зі сходу - Росії. На території України відбуваються мутації і з’являються абсолютно нові раси. Для того, щоб вивести новий стійкий гібрид необхідно до 6 років. Але компанія Limagrain займається селекціонуванням в багатьох регіонах планети і здатна швидше реагувати на потреби ринку.
На сьогодні Limagrain найкращим чином вирішує проблему ураження вовчком та пропонує гібриди стійкі до 7 рас!!
BASF – ефективний контроль широкого спектру
Одним із шляхів боротьби із вовчком – є системаClearfield®, при якій використовуються гібриди соняшнику Limagrain, стійкі до гербіциду Євро-Лайтнінг. Цей препарат контролює бур’яни протягом усього вегетаційного періоду.
Олександр Хаустов, представник компанії BASF, надав рекомендації щодо ефективного застосування гербіциду Євро-Лайтнінг:
Ефективні агротехнології: сучасний підхід, класичні постулати
Технології ідуть вперед як в області високопродуктивного насіння, так і в сфері захисту посівів. І вони справді мають такий потенціал. Але практика показує: якісне насіння та ЗЗР – складова необхідна, але недостатня.
Що ж впливає на врожайність? Що є запорукою розкриття потенціалу рослини?
Представник ГК «Полетехніка» - Вчений агроном Сергій Приказюк на конкретних прикладах пояснив причини недобору врожайності. Наведемо тільки деякі з них:
«Підніміть ще старі підручники з агротехнологій, там чорним по білому написано, що грунт має бути готовий до посіву», - зауважує Сергій. Глибокий посів у холодний грунт є поширеною помилкою. Рослина витрачає більше часу і сил, щоб вийти на поверхню, крім того, піддається ураженням захворювань. Звісно що вже свій потенціал така рослина втратила.
На полях з нерівною поверхнею страждають посіви у його верхній частині. Через погане копіювання поля сівалкою висів відбувається на більшу глибину.
Плужна підошва - це ущільнення грунту, яке перешкоджає розвитку кореневої системи і порушує водно-повітряний режим живлення рослин. Виникає в результаті роботи важкою агротехнікою.
Методи боротьби: обробіток на глибину, що дозволяє зруйнувати переущільнений шар, а також зяблева оранка
Суцільні або макро-просіви – відсутність висіву одним чи декількома висіваючими апаратами або всієї сівалкою під час руху.
Мікропросіви - відсутність одного або декількох насіннин на їх розрахунковому місці.
Двійники – дві і більше насіннин, що розташовані в одному гнізді. Приточному висіві двійники недоотримують вологи та живлення через зменшення площі живлення. Врожайність через двійники зменшується на 20-35%.
Загущенність. Загальна помилка виробників - це порушення рекомендованої норми висіву насіння, якої вимагає гібрид. Дуже часто виробники бажають виправити агротехнічні помилки (неякісний обробіток грунту, міжрядні обробки і т.д.) за рахунок збільшення норми висіву. Але занадто загущені посіви соняшнику в деяких випадках можуть викликати подовження і нерівномірний ріст рослин, а іноді навіть привести до вилягання.
Зазначимо, що всі приклади наведені з якісними дорогими гібридами. Але запорука високої врожайності, виявляється, не тільки в них.
Гібрид має певний потенціал, та чи розкриється він чи ні, залежить ще від багатьох факторів.
Ми розглянули деякі чинники врожайності, загалом повязані з готовністю самого грунту, його обробітку, якості і точності висіву. Отже, якісна підготовка грунту, використання сівалки з великою точністю висіву, можливістю контролю процесу - ще одна важлива і необхідна складова розкриття потенціалу врожайності гібриду.